پشتیبانی سایت

پشتیبانی سایت یک فرآیند مداوم و ادامه دار است که تا زمانیکه سایت شما آنلاین است شما نیازمند آن هستید.در واقع پس از طراحی سایت، پشتیبانی سایت مرحله بعد می باشد.تمامی امور و کارهای که پس از طراحی سایت و تحویل آن به پیمانکار انجام میگردد ذیل موضوع پشتیبانی سایت قرار دارد.اما سوال اصلی این است که چه کارهایی باید در این زمینه انجام شود تا سایت در زمان حیات خود به مشکل بر نخورد و روند صعودی آن دچار اختلال نشود.

پشتیبانی سایت شامل چه چیزهایی می شود؟

با توجه به این موضوع که طراحی سایت با وردپرس انجام شده باشد یا طراحی وب سایت با جوملا باشد یا در دسته بندی دیگر سایت شما توسط یک برنامه نویس و بصورت اختصاصی طراحی شده باشد امورات پشتیبانی آن می تواند متفاوت باشد اما یک سری کار ها بصورت کلی وجود دارد که بصورت زیر می باشد:

1-طراحی گرافیک سایت : عکس ها و بنر ها و تصاویری که درون سایت قرار میگیرد نیازمند بروزرسانی یا طراحی مجدد می باشند. برای مثال زمانیکه طراحی وب سایت فروشگاهی شما به پایان رسید، شما نیازمند عکس برداری صنعتی از محصولات خود می باشد یا در صورتیکه محصولات شما خاص نباشند و عکس بر روی اینترنت وجود داشته باشد، شما نیازمند آن هستید که عکس ها همگی با سایز مناسب و کیفیت خوب باشند. یک بخش اصلی در قسمت پشتیبانی سایت طراحی بنر و لوگو و گرافیک های مناسب است.

2-پشتیبانی فنی وب سایت : طراحی سایت که به پایان برسد شما بصورت دوره ای نیازمند آن هستید که امنیت سایتتان بررسی شود، پلاگین ها بروز شود، در صورت وجود ایرادات ظاهری برطرف گردد، از لحاظ سئو تکنیکال بصورت روزانه و هفتگی چک شود، ایراداتی که در وبمستر گوگل رخ میدهد رفع شود، سئو سایت و کلمات کلیدی(Keywords) بررسی شود.این دست از اقدامات جز لاینفک تمامی سایت ها اعم از سایت های وردپرسی،جوملا و سایر سیستم های مدیریت محتوا می باشد و در صورت عدم انجام مداوم آن ممکن هست وضعیت سایت شما دچار بحران شود.

3-تولید محتوا و مقاله نویسی وب سایت : هسته اصلی سئو سایت شما مطالب سایت شما می باشد. یک ضرب المثل معروف در زمینه تاثیر مطالب سایت در سئو وجود دارد که می گوید Content is king به معنی اینکه محتوا پادشاه است. هدف تمامی سایت ها و کسب و کار ها این است که به مشتری خود خدمات با کیفیت ارائه دهند و هرچقدر محتوای وب سایت شما با کیفیت تر و جامع تر باشد گوگل سایت شما را بیشتر ایندکس کرده و کاربران بیشتری را به سمت سایت شما هدایت میکند. شما نیاز دارید که در حوزه فعالیتتان مطالب خوب و مفیدی را تولید نمایید تا نسبت به رقبای خود وضعیت بهتری در نتایج جستجو گوگل داشته باشید.

هر سه حوزه ذکر شده را ما در وبسازیم برای شما قادر به انجام می باشیم و با داشتن یک سامانه پشتیبانی آنلاین بصورت مداوم پیگیر انجام امور سایت شما می باشیم.

دکمه بازگشت به بالا