طراحی سایت و راه اندازی وب سایت

دنیا این روزها به دو قسمت حقیقی و مجازی تقسیم شده است که در واقع این روزها قسمت مجازی آن بسیار عمیق تر و پر مخاطب تر می باشد.برای اینکه شما در قسمت مجازی همانند قسمت حقیقی حضور مناسب داشته باشید نیازمند داشتن یک وب سایت با کیفیت مناسب دارید.یک وب سایت موفق با کیفیت همانند یک دفتر کار مناسب برای شما کارایی دارد و شما میتوانید با گذاشتن امکانات مختلف و بروز با کاربران خود در ارتباط باشید.حتی طراحی سایت شما به گونه ای میتواند باشد که بصورت شبانه روز خدمات شما را عرضه کند یا کالای شما را به فروش برساند.

طراحی وب سایت باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

طراحی وب سایت شما باید در مرحله اول الهام گرفته از نوع کسب و کار شما باشد به گونه ای که تمامی هویت بصری کسب و کارتان همانند رنگ استفاده شده در طراحی دکوراسیون داخلی آنجا و یا لوگو یا فرم های اداری شما باید تماما در طراحی وب سایت شما رعایت شود.زیرا وب سایت شما جزی از مجموعه شماست و باید با تمامی المان ها همخوانی داشته باشد. در مرحله بعد وب سایت شما باید منطبق بر نحوه کارکرد شما باشد مثلا طراحی سایت فروشگاه اینترنتی یا طراحی سایت گردشگری یا طراحی سایت صنعتی متفاوت می باشد هرچند که مواردی وجود دارد از لحاظ فنی یا طراحی وب سایت که برای تمامی سایت ها یکسان می باشد. این ویژگی های طراحی سایت بصورت زیر می باشد:

1-طراحی ریسپانسیو (واکنشگرا) وب سایت: بر اساس آمار بیش از 70 درصد ترافیک بر روی گوگل از گوشی های تلفن همراه می باشد. طراحی سایت باید بصورتی باشد که بر روی تمامی دستگاه ها اعم از لب تاپ، تبلت و تلفن همراه بصورت مناسب دیده شود. اگر سایت شما بصورت ریسپانسیو طراحی شده باشد وب سایت بصورت مناسب بر روی تمامی دستگاه ها نمایش داده میشود.

2-سرعت بارگزاری مناسب : سرعت بارگزاری سایت جز عواملی است که بر روی کاربران سایت و همچنین بر روی سئو سایت شما تاثیر بسازی دارد. طراحی وب سایت شما باید بگونه ای باشد که از لحاظ سرعت بارگزاری در کمترین زمان ممکن صفحه باز شود. در زمینه سرعت بارگزاری چند نکته وجود دارد از جمله حجم و سایز تصاویری که در صفحه استفاده می شود.باید با توجه به جایگاه هر تصویر سایز مناسب با کمترین حجم جاگذاری شود.(میتوانید برای اطلاعات بیشتر به مقاله نحوه کم کردن حجم عکس مراجعه نمایید)

3-پنل ادمین با امکانات مناسب: در طراحی سایت میتوان از دو شیوه استفاده کرد که هر کدام مزایا و معایب خود را دارد. این روزها میتوان گفت تقریبا بالای 80 درصد از وب سایت ها میتوانند از سیستم های متن باز (Open Source) همانند وردپرس یا جوملا استفاده کنند. تمامی ویژگی های یک وب سایت استاندارد را این سیستم ها مدیریت محتوا (CMS) دارا می باشند و امکانات مناسبی جهت انجام تغییرات در سایت را در اختیار کاربران قرار می دهد.

این سیستم های مدیریت محتوای متن باز(Open Source) دارای معایبی می باشند از جمله سخت بودن توسعه بصورت اختصاصی، امنیت پایین به علت متن باز بودن(البته مشکل امنیت با تکنیک هایی قابل حل می باشد) یا عدم امکان بومی سازی. دسته بعدی سیستم هایی هستند که اختصاصی توسط گروهی ایجاد و توسعه داده میشوند.این دسته از سیستم های مدیریت محتوا با توجه به امکانات آنها هزینه های بالایی نیز دارند و همچنین امکان تغییرات در کد آن فقط برای گروه توسعه دهنده آن وجود دارد. با توجه به هدف هر دو این سیستم ها قابل پیاده سازی می باشد.

4-پشتیبانی مناسب : تمامی کارهایی که از لحاظ فنی بر روی سایت انجام می شود از مرحله اول توسط برنامه نویس یا طراح وب سایت تا زمان تحویل آن به مشتری، همگی فاز نخست داشتن یک وب سایت می باشد. قسمت اصلی کار پس از تحویل پروژه به مشتری می باشد که مشتری نیاز به ایجاد تغییرات در وب سایت را دارد یا نیاز به آموزش جهت انجام پشتیبانی وب سایت را دارد یا تغییراتی در سایت مد نظر مشتری می باشد که نیازمند پیگیری و اجرا می باشد. ما در وب سازیم دارای یک سامانه پشتیبانی آنلاین می باشیم که بدین طریق امور پشتیبانی را پیگیری و رفع می نماییم.

5-گرافیک جذاب و تجربه کاربری خوب : گرافیک و عکس های یک وب سایت یا یک صفحه وب روح آن صفحه است.صفحات باید به گونه ای باشد که جایگذاری مناسب جهت عکس و گرافیک درون آنها وجود داشته باشد و این طرح ها با فضای کلی کسب و کار سازگار باشد.

نمونه کارهای طراحی سایت

آزمایشگاه سامانه های نوین افرا
آزمایشگاه نوین افرا
فروشگاه اینترنتی بازار یراق
فروشگاه اینترنتی بازار یراق
سایت چند زبانه هتل صدرا
فروشگاه ایران ساختمان
فروشگاه ایران ساختمان
شرکت chemposil
فروشگاه اینترنتی پلاز مارکت
دکمه بازگشت به بالا