سئو سایت و افزایش رنک وب سایت

واژه SEO در زبان انگلیسی مخفف Search Engine Optimization به معنی بهینه سازی برای موتور جستجوگر است.اما واقعا بهینه سازی برای موتور جستجوگر به چه معنا است؟

شاید خیلی ها این کلمه به گوششان خورده باشد اما مفهوم دقیقی از این سه حرف متوجه نشده باشند.سئو دروازه ورود شما به رشد و توسعه کسب و کار آنلاین خود می باشد.زمانیکه شما دارای یک وب سایت هستید قطعا از این طریق به دنبال ارائه خدمات یا فروش محصولات خود می باشید. روش های مختلف بازاریابی وجود دارد که شما میتوانید از طریق آن سایت خود را به مشتریان جدید معرفی کنید.ماندگارترین و بهترین راه کار استفاده از تکنیک های سئو برای جذب مخاطب و مشتری بیشتر از طریق موتورهای جستجوگر می باشد. در دنیای امروز، اکثریت مردم از طریق موتورهای جستجوگر(که گوگل مهمترین آنها می باشد) به دنبال رفع نیازهای خود می باشند و یا به دنبال خرید کالا از طریق جستجو در گوگل می باشند.داشتن یک سایت بر اساس اصول سئو می تواند راهی مناسب برای جذب این مشتریان باشد.اگر شما دارای یک سایت فروشگاهی می باشد، طراحی سایت فروشگاه اینترنتی شما اگر بر اساس سئو(SEO friendly) باشد شما با گذشت زمان مشتریان بیشتری جذب میکنید و فروشتان افزایش می یابد.

فرآیند سئو برای سایت چگونه است؟

سایت شما از بدو تولد باید بر اساس سئو طراحی شده باشد زیرا با ساختن یک سایت جدید بر اساس اصول سئو خیلی سریعتر به هدف می رسید تا اینکه یک وب سایت از قبل طراحی شده را تغییر دهید. بعضی از تغییرات به حکم مرگ یک دامین یا یک وب سایت تمام می شود. سئو در تمام مراحل سایت از جمله طراحی سایت،تولید محتوا، جاگذاری المان های مختلف، عکس ها و فیلم ها وجود دارد و باید همگی بر طبق اصول باشد و همچنین با تغییرات الگوریتم های گوگل صفحات نیز تغییر کنند تا از رقیبان خود عقب نمانید.

گام های اصلی سئو چیست؟

برای اینکه سایت شما بر اساس اصول سئو به روند حیات خود ادامه دهد سه مبحث کلی و عمیق وجود دارد که هر سه همزمان با هم با ما کمک میکند تا در نتایج جستجو دیده شویم:

سئو کار در شیراز

سئو تکنیکال(Technical SEO) :این حوزه یک حوزه ساده اما بسیار حیاتی می باشد به این علت که اگر شما تمامی نکات را رعایت نکنید سایت شما قطعا به آن هدفی که دارد نمیرسد. مواردی همانند بهینه سازی آدرس ها(URLs)،استفاده از کدنویسی بهینه در طراحی سایت، بهینه سازی عکس ها، بهینه سازی سرعت سایت، داشتن نسخه موبایل(Responsive)، داشتن صفحه AMP و سایر موارد که همه باید با دقت کافی انجام شود.

سئو درون سایتی(On-Site SEO) :قسمت اصلی کار هر سایت که عمده زمان و وقت کارشناسان آن سایت را میگیرد قسمت On-Site SEO می باشد که به بازاریابی محتوا نیز مشهور می باشد. تولید محتوای مناسب و مفید برای کاربر هدف نهایی تمام فعالیت های ذکر شده می باشد و باید محتوای تولید شده دارای کیفیت مناسب هم از لحاظ محتوا و هم از لحاظ ساختار باشد تا کمک به بهبود وضعیت کند.

سئو خارج از سایت(Off-Site SEO): تمامی مراحل ذکر شده به قسمتی ختم می شود که شما بتوانید از سایت های مختلف در حوزه فعالیت مرتبط لینک بگیرید.البته این تنها راه ممکن نیست و این روزها استفاده از شبکه های اجتماعی میتواند راهی مفید برای گرفتن لینک های مختلف می باشد.

شما به چه چیزی نیاز دارید؟

برای اینکه واقعا از خدمات سئو بهره ببرید شما نیازمند این هستید که یک مشاور دیجیتال مارکتینگ شما را در این مسیر همراهی کند.در مراحل مختلف باید اصول مربوط به سئو رعایت شود تا ربات های جستجوگر(Crawlers and Bots) سایت شما را پیدا کنند و محتوا سایت شما ایندیکس شود.دو روش عمده برای انجام سئو وجود دارد :سئو کلاه سیاه(Black-hat SEO) و سئو کلاه سفید(White-hat SEO). شما با استفاده از سئو کلاه سیاه شاید به سرعت در نتایج جستجو دیده شوید اما به این علت که قوانین را زیر پا گذاشته اید ممکن است هرگز دیگر سایت شما در نتایج دیده نشود و سایت شما از نتایج به کلی پاک شود.ما در وب سازیم با استفاده از روش های قانونی و استفاده از تکنیک های مجاز سئو سایت شما را برای موتور جستجوگر بهینه میکنیم. این فرآیند با توجه به اهداف و کلمات کلیدی بسیار متغیر میتواند باشد و در تمام طول این مسیر به همراه شما خواهیم بود.

دکمه بازگشت به بالا